PROGRAM MÓJ PRĄD EDYCJA 2021

folder_openFotowoltaika
commentBrak komentarzy
Fotowoltaika Panele fotowoltaiczne instalacje inteligentne Suwałki

Program mój prąd w roku 2020 cieszył się ogromnym zainteresowaniem, które w naszej ocenie przerosło nawet oczekiwania jego autorów. Zwiększenie środków do kwoty 1,1 mld zł pozwoliło 220 inwestorom na skorzystanie z programu. Dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł na instalacje fotowoltaiczne w przedziale mocy 2-10 kW okazało się prawdziwym hitem. Średnia moc zgłaszanej instalacji wyniosła 5 kW. Efekt końcowy to wzrost mocy zainstalowanej w mikroinstalacjach o 1200 GW. Wszystkie dofinansowane panele wyprodukują łącznie ok 1200 TWh energii rocznie oraz przyczynią się redukcji emisji CO2 aż o 1 milion ton rocznie.

Również w województwie warmińsko-mazurskim o dofinansowanie fotowoltaiki zgłosiło się wielu Inwestorów przy czym otrzymujemy wiele zapytań o nowe instalacje. Naprzeciw kolejnym Inwestorom wychodzi program MÓJ PRĄD 2021. Przedstawiciele NFOŚiGW wskazują, że w 2021 program mój prąd doczeka się nowej edycji. Planuje się rozszerzyć dofinansowania o magazyny energii, pompy ciepła oraz instalacje do ładowania samochodów elektrycznych. Program MÓJ PRĄD 2021 niewątpliwie przysporzy wielu nowych instalacji.

Firma Solid Energy Group będzie monitorować dla Państwa wszelkie nowości w temacie dotacji do instalacji fotowoltaicznych w 2021 a zbierane dane będą prezentowane na bieżąco.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach pojawi się artykuł na temat wprowadzanej od 01.01.2021 opłaty mocowej. Zebrane do publikacji dane są już w trakcie analizy. Z obecnie ustalonych faktów wynika, że odbiorcy domowi zapłacą dodatkowo cały jeden rachunek rocznie! Przedsiębiorcy zapłacą natomiast dodatkowe 70 zł/MWh do energii zakupionej w ciągu dnia! Instalacje fotowoltaiczne dla firm i gospodarstw rolnych będą zatem atrakcyjnym sposobem na ograniczenie kosztów zakupu energii w przedsiębiorstwie.

Tags: , , , , ,

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu